Tour de Aleje 2018

14.7.2018, 11:00 – 17:00

Cyklistický hobby závod Tour de Aleje (30 km)startuje 14. července v 11 hodin od přibyslavské sportovní haly. Plán trasy lemuje co největší počet alejí, který účastníkům poskytne příjemný stín. Závod je měřen čipovou časomírou. 

Cena vstupenky: od 80,- Kč Kč

V 11:30 od místního koupaliště mohou individuálně vyrazit malí i velcí cyklisté na rodinnou cyklojízdu (20 km). Připraveny pro ně jsou komentované zastávky v alejích, stromolezení s arboristy a setkání s místními spolky a pamětníky. 


V cíli u rybníka Řeka čeká všechny účastníky doprovodný program z dílny partnerských organizací, výstava Chraňme aleje a koupání u Moře. Ceny pro účastníky závodu a vítěze v jednotlivých kategoriích věnovali místní firmy. 

Výtěžek celé akce je benefiční a bude využit na aktivity spojené s ochranou stromů a alejí v České republice (sázení nových alejí, natírání bezpečnostními pruhy, ekoporadna proti kácení, anketa Alej roku a další). 

Aktuální informace zveřejňujeme i na našem webu http://aleje.org/tour-de-aleje zde také registrace a plán trasy cyklozávodu