Jiné místo - Diplomanti AVU 2018

21.6.2018 – 1.7.2018, 23:59

Výstava diplomantů Akademie výtvarných umění v Praze představí závěrečné práce studentek a studentů, kteří školu v roce 2018 úspěšně absolvují.

Letošní výstava se bude konat v atraktivním prostředí tří budov AVU, přímo v místech, kde studenti šest let pracovali: v Hlavní budově Akademie výtvarných umění, v budově Školy architektury a v Moderní galerii v pražské Stromovce. Jeden diplomant se rozhodl vystavovat v Nau Gallery. Výstavy se zúčastní celkem 56 mladých umělců.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 21. 6. od 17.00 na hlavní budově AVU.
Afterparty se přesune od 21.00 do Tiskárně na vzduchu.

Vystavující:
Vojtěch Adamec, Karíma Al-Mukhtarová, Dana Bartoníčková, Martin Böhm, David Bůžek, Renata Czirokova, Tereza Čádová, Martin Čermák, Barbora Dohnalová, Lucie Doležalová, Pavel Dušek, Matyáš Fialka, Ondřej Filípek, Lucie Fryčová, Veronika Gabrielová, Markéta Garai, Lubomir Golis, Matouš Háša, Filip Hauer, Seiko Hihara, Klaudie Hlavatá, Jana Chalupová, Vojtěch Jehlička, Karolína Jelínková, Jakub Kachút, Miriam Kaminská, Adam Kašpar, Barbora Kolouchová, Jan Kostohryz, Lukáš Koubek, Beata Kuruczová, Kristina Láníková, Marie Mainerová, Ondrej Mestek, Lenka Milerová, Markéta Myslivcová, Nikola Nikolaiová, Tomáš Otoupal, Nikola Paurova, Ondřej Pchálek, Jakub Pospíšil, Michal Rapant, Alma Lily Rayner, Sýkora Jan, Miroslav Šeda, Marek Šefrna, Markéta Štefková, Denisa Švachová, Petra Švecová, Jindřich Traugott, Kamila Vaníčková, Ondřej Vicena, Sebastian Wojnar, Sara Zahorjanová, Martin Žák, Zuzana Žilková

Kurátoři:
Tomáš Pospiszyl, Maria Topolčanská

Výstavu doprovází bohatý program doprovodných přednášek, performancí, komentovaných prohlídek a setkání. Mezi jeho zahraničními hosty najdeme britského umělce Simona Starlinga, držitele Turner Prize z roku 2005, rakouskou transgender umělkyni Ashley Hans Scheirl, britského tvůrce Mata Collishawa, jehož výstava Standing Water právě probíhá v Galerii Rudolfinum, architektku a kurátorku Ethel Baraona Pohl z dpr-barcelona a architekta a filosofa Gideona Boie z belgické skupiny BAVO.

Program festivalu, stejně tak jako práce diplomantů, je zveřejněn na webových stránkách www.diplomantiavu2018.cz a na https://www.facebook.com/graduationfestivalAVU2018/.

K výstavě a festivalu vychází dvojjazyčná publikace v grafickém zpracování Ivany Dudkové.

Otevřeno denně mezi 14-20 h, vstup volný.

Partneři výstavy:
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo kultury, Hlavní město Praha, Nadace Pudil Family Foundation, Belgické velvyslanectví - Zastoupení Vlámské vlády v České Republice, Maďarský kulturní institut, Slovenský institut v Praze, Papyrus Bohemia, Molotow Praha, Klub AVU, Radio 1, Radio Wave, Týdeník ECHO a Echo24.cz, artalk.cz, Artikl, ArtMap, Proti šedi