Výlety za památkami první republiky. Poznejte 1. republiku a vyhrajte

19.5.2018 – 30.9.2018, 23:59

Přeneste se do kouzelných časů první republiky a vydejte se na místa, která souvisí se 100. výročím založení Československa.

Světoznámý český architekt Adolf Loos předběhl svými návrhy dobu. V Plzni můžete navštívit nadčasové bytové interiéry, které ve 30. letech realizoval pro bohaté investory z řad židovských obchodníků. Bytem manželů Krausových, doktora Vogla, Brummelovým domem i Semlerovou rezidencí vás provedou celkem tři prohlídkové trasy, které vás mimo jiné seznámí s pohnutými osudy majitelů.

Jak žila někdejší podnikatelská elita, si můžete prohlédnout také v Brně. Ideály moderního rodinného bydlení představuje brněnské vilové kvarteto (Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer a Jurkovičova vila). Každá z vil je výjimečná. Spojují je pak přední doboví architekti, kteří se podíleli na jejich výstavbě. Vila Tugendhat navržená Ludwigem Miesem van der Rohe je dokonce zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jako ve filmu pro pamětníky si budete připadat v Letohrádku sv. Vojtěcha v Počátkách.

V hotýlku zasazeném do doby 20. let najdete apartmány se jmény slavných prvorepublikových herců a hereček. Na místě vás dokonce obslouží komorníci a služebné a v restauraci můžete ochutnat recepty z někdejších kuchařek.

Pro nejlepší z výletů hlasujte v soutěži DestinaCZe 2018 a vyhrajte pobyt pro 2 osoby v Letohrádku sv. Vojtěcha a další zajímavé ceny!