RockOpera Praha zve na největší reprízu mystického dramatu Bardo Thödol

17.5.2018

RockOpera Praha na 17. května připravila doposud největší reprízu mystické symfonicko-rockové opery Bardo Thödol, spojené s vernisáží výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré.

RockOpera Praha zve na největší reprízu mystického dramatu Bardo Thödol
  • Adresa:
    Komunardů 306/1 306/1
    Praha 7 170 00

Symfonicko-rockové dílo můžeme řadit k umělecky nejambicióznějším projektům prvního divadla nejen pro rockery. RockOpeře Praha se v něm podařilo najít dynamiku ve střídání pasáží autorské vážné hudby a rockových a metalových skladeb. Fascinující výjevy z Tibetské knihy mrtvých, kterou je opera inspirována, soubor výstižně ztvárnil prostřednictvím fyzického divadla pod vedením fenomenální Iriny Andreevy z legendárního Teatr Novogo Fronta, prvků z nového cirkusu, obřích loutek a vizuálních efektů. Andreeva si navíc přizvala specialistu na pyrotechnickou show Michaela Baltizara a herečku zaměřující se na fyzické divadlo Michaelu Hradeckou ze Spitfire Company. Pohybově náročnou hlavní roli ztvární vynikající Matěj Kohout, jenž spolupracuje i s Národním divadlem.

„Pro operu jsme vytvořili příběh horolezce, který zemře při zdolávání hory. Přepadnou ho pak vize a představy,“ říká v knize RockOpery Praha Jen pár vět… libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

„Z hudebního hlediska je Bardo Thödol rock napůl s klasikou. Hodně jsme se snažili pracovat se světlem, aby v opeře byly stíny, které obklopí umírajícího, když z něj vychází duše. Snažili jsme se do Barda zamontovat nějaké 3D projekce,“ dodává skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

RockOpera Praha hraje symfonicko-rockovou operu už druhým rokem a z úst řady fanoušků zní, že se jedná o jedno z jejích vrcholných děl. 17. května 2018 se v něm představí například Viktor Dyk, Honza Toužimský, Pavla Forest, Miroslava Pilcová Časarová, Petr Opava a další.

Před samotným představením dojde i na slavnostní zahájení výstavy Tři rocky umělkyně Soni Šeré. Absolventka ostravské konzervatoře pod vedením významné české fotografky Dity Pepe nebo známého Jaroslava Kociána si připravila průřez svých nejlepších snímků pořízených během tří let její spolupráce s RockOperou Praha.

„Toto ojedinělé divadlo je pro mě druhou rodinou. Výstava prezentuje nejen moji lásku k němu, ale také můj pohled na jeho fascinující opery,“ říká Soňa Šerá.

Samostatná výstava zaměřená čistě na fotografie z rockových oper Milana Steigerwalda a Pavly Forest se v Rock Opeře koná úplně poprvé.

Více informací naleznete zde: http://rockopera.cz/bardo

Vstupenky můžete kupovat už nyní na www.rockopera.cz/program .