Temelínské čarování

26.5.2018, 14:00 – 17:30

Přijďte si užít plno zábavy pro děti a rodiny.

Na odpoledne plné kouzelnické tématiky se mohou v sobotu 26.5.2018 těšit děti od dvou do patnácti let v čase od 14.00 do 17.30 hod. U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín proběhne pátý ročník Temelínského čarování - Vysoká škola Malé čarodějnice. Tři a půlhodinový program začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.

K temelínské elektrárně přijde Malá čarodějnice poznat nové kamarády a předat jim vědomosti ze svého lexikonu kouzel. Malí učedníci tak budou mít například možnost si sestrojit vlastní koště, vyrobit si svou kouzelnickou hůlku, chodit po vodě nebo naučit se střelbě na cíl, jako správné čarodějky a čarodějové.

Loni si atmosféru Temelínského čarování užilo téměř 1500 čarodějnic a čarodějníků. Masky jsou i letos opět vítány.

Těšíme se na všechny!

 

Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín zahájilo svůj provoz v roce 1991 v jedné z administrativních budov. V roce 1997 ČEZ infocentrum přestěhoval do zrekonstruovaných prostor v zámečku Vysoký Hrádek. V historických interiérech nabízí návštěvníkům řadu multimediálních expozic o jaderné energetice a fyzice (animované, hrané a 3D filmy, mlžná komora, modely elektrárny Temelín, virtuální prohlídka). Loni v březnu v infocentru přivítali jubilejního 600tisícího návštěvníka. V roce 2006 se u IC uskutečnil první svatební obřad.  Každoročně zde probíhají různé výstavy a akce pro veřejnost.

Informace o našem Infocentru můžete nalézt na www.cez.cz/temelin a FB Temelín, tel.: 381 103 237.