FREE MONDAYS - Leyya (AT), Break Falls (CZ)

16.4.2018, 20:00 – 23:59

Pondělky budou v dubnu patřit převážně kytarám. Hned zkraje si dáme trochu psychedelického rocku v podání německých The Loranes. Následující týden je vystřídají hlubší plochy od Polar Circles ze Švýcarska. Abychom to vyvážili, v půlce měsíce přivezou svůj electropop doplněný intenzivním hlasem rakouští Leyya.

Leyya

Rakouske duo Leyya se objevilo a zazářilo velice rychle. Začalo to s jejich prvním releasem na konci roku 2014. Singl Drowning In Youth byl ten, který rozvířil stojaté vody domácí scény. Pak už stačilo jen vydat EP Superego a úspěch i u zahraničích posluchačů na sebe nenechal čekat. Dočkali se podpory ze všech stran. Hráli je například na BBC Radio 1 a jak už to tak u úspěšných hitů bývá, dočkali se i použití v několika reklamách. Jejich tvorba je čistý electropop na té nejvyšší úrovni. Intenzivní hlas a precizní barevné videoklipy dělají z tohoto projektu budoucí superstars.

Break Falls

Break Falls je čtyřčlenná dívčí kapela, která hraje více či méně emocionálně vydíravé songy, jejíž melodie si vás lehce podmaní. Budou vás provázet i ve dnech následujících. Tato genderově nevyvážená kapela s mírným nádechem emancipace se pyšní průměrným věkem dvacet a půl. Životní období, které jejich tvorbě neklade přílišné meze. Trváte-li na žánrovém ohraničení, dalo by se tvrdit, že pokud má jejich hudba k nějakému žánru blízko, byl by to nejspíše indie-pop. Ačkoliv byly z počátku dívky v nesnázích, postupem času se jejich tóny rozezněly a doladily, až se zvěčnily na jejich debutovém albu You Are v prosinci 2016.