Mladí ladí jazz uvádí interaktivní workshopy pro děti s držitelem Grammy Oranem Etkinem

25.4.2018

Devátý ročník festivalu Mladí ladí jazz již popáté přichází s doprovodným výukovým programem Mladí ladí dětem, který povede držitel Grammy, jazzman Oran Etkin. Interaktivní koncerty, na kterých budou jak děti ze škol a školek, tak i široká veřejnost hrát a poslouchat, se uskuteční v dubnu celkem jedenáctkrát. Pro veřejnost proběhnou třikrát, a to 18. dubna v Ostravě, 25. dubna v Praze a 26. dubna v Děčíně. Nový Etkinův program obsahuje písně a příběhy z nedávných cest po Japonsku, Indonésii, Mali i Zimbabwe.

Mladí ladí jazz uvádí interaktivní workshopy pro děti s držitelem Grammy Oranem Etkinem

Festival Mladí ladí jazz se letos v rámci vzdělávacího programu Mladí ladí dětem zaměří na děti v předškolním a školním věku od 3 do 10 let. Lektorem hodinových workshopů bude opět významný izraelsko-americký klarinetista a saxofonista Oran Etkin, který za svou desku All About Bullies získal v roce 2012 prestižní cenu Grammy. Návštěvníci dřívějších Etkinových vystoupení se mohou těšit na nové písně i příběhy z cest. Letošní workshop Etkin nazval „Klára ve světě“. Skrze čtyři hudební nástroje – Kláru (klarinet), kontrabas, klavír a bicí v něm představí svou edukativní metodu Timbalooloo Music, díky které Etkin pracuje s hudbou jako specifickým jazykem. Pomocí her, příběhů a písní tím přibližuje hudbu dětem již od útlého věku. Ty se tak stávají vnímavými posluchači a často i nadšenými muzikanty.

„Jde o alternativní hudební vzdělávání, které jinak v České Republice neexistuje. Jeho nedílnou součástí je totiž důraz na sociální aspekt hudby. Zastáváme názor, že umění by mělo být přístupno každému nehledě na to, z jaké sociální skupiny pochází. To se nám daří realizovat díky spolupráci s organizacemi jako IQ Roma Servis, Člověk v tísni a NZDM Centrum U parku,“ vysvětluje koordinátorka projektu Klára Břeňová.

Workshopy určené pro širokou veřejnost proběhnou 18. dubna od 17h v ostravském Cooultour Nová scéna, 25. dubna od 17h v pražském prostoru Jatka 78 a 26. dubna 16:30 v prostorách děčínského zámku. Speciální workshop o metodě Timbalooloo určený pedagogům se pak uskuteční 28. dubna od 14:00 v Praze ve Studiu Alta. Vstupenky si můžete zakoupit již nyní v předprodeji GoOut.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut, v případě děčínského koncertu také v síti Colloseum a na pokladně místního zámku. Více informací na www.mladiladijazz.cz.

Všechny workshopy jsou vedeny v angličtině s českým překladem. Vzdělávací program Mladí ladí dětem je součástí festivalu Mladí ladí jazz, který pořádá Nerudný Fest.cz.