Falešná hra s králíkem, maraton do Středozemě se spacáky a vracející se Pískomil. Pražské Bio Oko o víkendu hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči

23.2.2018 – 25.2.2018, 23:59

Od pátku 23. do neděle 25. února se budou malí i velcí diváci v pražském Biu Oku moci vypravit na další filmový výlet s festivalem Malé oči. Kromě maratonu filmové trilogie Pán prstenů na ně čeká to nejlepší z britské animace posledních let v podání Wallace & Gromita nebo živě dabovaná Ovečka Shaun ve filmu. Chybět nebude ani koncert pro celou rodinu v podání skupiny Pískomil se vrací, předpremiéra nového dokumentu o tuzemské přírodě Planeta Česko nebo projekce ve své době revolučního snímku propojujícího živé herce s animovanou groteskou v podání Falešné hry s králíkem Rogerem.

Falešná hra s králíkem, maraton do Středozemě se spacáky a vracející se Pískomil. Pražské Bio Oko o víkendu hostí pátý ročník dětského festivalu Malé oči
  • Adresa:
    Františka Křížka 460/15
    Praha 7, 170 00

„Upoutat malé diváky je vždy hodně náročný úkol, ale také velké zadostiučinění. Proto nespoléháme pouze na filmové projekce, ale snažíme se o to, aby se v našem programu objevovaly i akce, které v kině nezažijete každý den. Na filmovém maratonu trilogie Pán prstenů tak návštěvníkům umožníme přespat v sále, herci pražské DAMU doprovodí svým živým dabingem oblíbenou Ovečku Shaun a dříve než kdekoliv jinde u nás diváci uvidí dokument o tuzemské přírodě Planeta Česko. Filmový program doplní koncert skupiny pro celou rodinu Pískomil se vrací,“ říká ředitel Bia Oko David Beránek. „Malí diváci budou mít letos opět možnost nahlédnout i do zákulisí kina, aby na vlastní oči viděli, jak jeho provoz vypadá. Těm starším pak nabízíme zásadní počin osmdesátých let Stevena Spielberga a Roberta Zemeckise Falešná hra s králíkem Rogerem nebo distribuční novinku The Florida Project. Ta se stala miláčkem kritiků i diváků hned po svém uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes,“ doplňuje Beránek.

Na konci března se pátý ročník festivalu Malé oči přesune do brněnského Univerzitního kina Scala (24. až 25. března) a na podzim pak do královehradeckého Cetralu (22. až 23. září). Kompletní program přehlídky najdete zde. Oficiální spot přehlídky festivalu na tomto odkazu.  

„Spolu s Junáky opět chystáme v prostorách kavárny a foyer doprovodný program, díky kterému se malí diváci nebudou nudit ani mezi jednotlivými akcemi v sále. Těšit se mohou na soutěže, kvízy, dílny i speciální občerstvení,“ říká Linda ArbanováAeroškoly, která se na přípravě Malých očí podílí.

Festival vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, hlavního města Prahy, Europa Cinemas, Ministerstva kultury České republiky, Art Districtu 7, Aeroškoly a Junáku - Vítkov.