Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra

14.2.2018 – 11.3.2018, 23:59

Únorová výstava fotografií ve výstavním prostoru kina Vatra zve do světa obrazových metamorfóz a impresí vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové, která zde bude k vidění od 14. února do 11. března.

Skleněné metamorfózy a imprese vsetínské fotografky Kvetoslavy Šakové nabídne foyer kina Vatra
  • Adresa:
    Sušilova 2076,
    Vsetín, 755 01

Kvetoslava Šaková je od roku 2008 členem Fotoklubu Vsetín. Její fotografie získaly četná ocenění, např. mezinárodní zlatou medaili FIAP nebo 3. místo National Geographic a byly vystaveny na mnohých fotoklubových a soutěžních výstavách a fotosalonech.

Fotografie jí provází od dětství a svoji lásku k fotografii zdědila po svém dědečkovi. Sama začala fotografovat v 15 letech, ale dlouhé roky to byly jen občasné fotografie do rodinného alba. Opravdový začátek uměleckého nadšení ji potkal až v roce 2006 s jejím prvním digitálním fotoaparátem, který umožňoval provádět nejrůznější experimenty a hledat v hledáčku obrazy s otiskem vlastního nitra.

„Mám ráda emotivní fotografie, posun reality k subjektivnímu vnímání, skutečnost pozměněnou lensbaby objektivem, odrazem, lupou, tvarovaným sklem nebo rozmazáním dlouhým časem.“

Výstava fotografií „Skleněné metamorfózy & imprese“ zavede diváka do paralelního světa plného fascinujících obrazů a barev, vedoucího k zamyšlení nad prožíváním našeho života jako snu.

Skleněné metamorfózy jsou pohledem přes tvarované sklo do království zrakových klamů a neviděných pohledů na svět. Imprese jsou obrazy malované světlem pronikajícím do objektivu fotoaparátu, které zachycuje přírodní scenérie dlouhým časem. Každá fotografie je jedinečné zachycení světla v prožívaném okamžiku, které nelze znovu opakovat. Rozmazání obrazu umožňuje posun od reality k dojmům a pocitům.

 

Vernisáž proběhne 14. února v 15.30 hodin ve výstavním prostoru vsetínského kina Vatra. O úvodní slovo i drobnou hudební produkci se postará syn autorky Matěj Šak, který je zároveň autorem plakátu výstavy.