Festival Cirkopolis: Circus Katoen + Hisashi Watanabe - PONEC - divadlo pro tanec

15.2.2018, 20:00 – 16.2.2018, 22:00

Užijte si dvě představení mezinárodních umělců v průběhu jednoho večera! Představí se mladí umělci z dua Circus Katoen a japonský performer Hisashi Watanabe.

Festival Cirkopolis: Circus Katoen + Hisashi Watanabe - PONEC - divadlo pro tanec
  • Adresa:
    Husitská 899/24a
    Praha 3 130 00

Circus Katoen: As Heavy As it goes

Dvojice mladých umělců Willem Balduyck a Sophie van der Vuurst de Vries se potkala během studia na cirkusové škole Codarts Rotterdam, od té doby vystupují jako Circus Katoen. V představení „Tak těžké, jak to je“ zkoumá Circus Katoen různé aspekty fyzické práce. Hmotnost pro ně ostatně vždy byla klíčovým prvkem, především pak při práci s rovnováhou obou těl. V představení groteskním způsobem rozpracovávají tento prvek pomocí 18ti těžkých pytlů, za jejich pomoci se snaží znovu definovat své cirkusové techniky.

Circus Katoen je laureátem CircusNext pro rok 2015/2016.

Hisashi Watanabe

Hisashi Watanabe se objevil na japonské scéně jako malý zázrak, který úspěšně překračuje hranice mezi současným tancem, pohybovým divadlem a žonglováním. Sám svému umění říká „pozemní žonglování“. S minimalistickým sólovým vystoupením „Obrácený strom“ slaví úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Vůbec poprvé představí toto sólo, ve kterém nechává vyniknout svou jedinečnou akrobatickou flexibilitu, ale také žonglování, českým divákům. Sám Hisashi o představení říká:

„Když jsem byl malý, chodil jsem po čtyřech v noci po městě. Lezl jsem na ploty a tyče, skákal dolů a zadržoval dech, aby mě kolemjdoucí neobjevili. Přemýšlel jsem o tom, jak se dostat zpět z vrcholku evolučního stromu až ke kořenům. A teď se snažím být zvířetem v lidském těle. Myslím, že neotenie, tvar, který jsme získali během naší evoluce, schopnost udržet si řadu možností bez vyhranění se, nás nutí hledat a objevovat neznámé. Možná je to tolerance lidského druhu, která dokáže zachovat nedůležité prvky.“

 
Po představení (16. 2.) následuje ve foyeur divadla neformální diskuse s umělci. Moderuje Veronika Štefanová, ČRo Vltava.
 

Hl. m. Praha podpořilo festival Malá inventura částkou 550 000,- Kč.