Výstava Mumie světa je prodloužena a navíc na děti čeká cesta za pokladem

1.2.2018 – 22.7.2018, 23:59

Až do 22. července můžete dostat odměnu za vysvědčení a absolvovat cestu za pokladem mumií. Výstava Mumie světa je prodloužena.

Výstava přináší fascinující poselství o dávných kulturách a civilizacích. Originální mumie a další artefakty byly zapůjčeny ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací a soukromých sbírek. Výstava nemá svým rozsahem, historickou a vědeckou hodnotou ve světě obdoby. Jedná se o největší a nejucelenější sbírku mumií na světě.

Cena vstupenky: různé podle dne navštívení Kč
Výstava Mumie světa je prodloužena  a navíc na děti čeká cesta za pokladem
  • Adresa:
    Areál Výstaviště 67,
    Praha 7, 170 00

Poslední den školy se blíží, proto organizátoři světové výstavy připravili speciální akci pro děti, která bude bavit i dospělé. Projděte se dobrodružnou stezkou, odhalte tajemství mumií a získejte bájný poklad mumií. Děti se samými jedničkami prožijí dobrodružství zdarma, ostatní děti dostanou hezký dárek. To vše až do 22. července, kdy výstava v Česku končí.

Od soboty 23. června je výstava rozšířena o dětskou Cestu za pokladem Mumií. Na té se děti hravým způsobem dozví zajímavé informace, vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. Navíc jim zůstanou velké desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Od 31. června pak přiveďte svoje děti s aktuálním vysvědčením, a jsou-li na něm samé jedničky má dítě vstup zdarma. Ty děti, které tak skvělých výsledků nedosáhly, nemusí být smutné. Všechny děti, které přinesou vysvědčení, a jejich rodič uzná, že je dobré, dostanou dárek z výstavy.

Výstava Mumie světa je jedinečný projekt, který má v Praze svoji evropskou premiéru. Na ploše více než 2000 metrů se vy i vaše děti můžete vydat zpět do daleké minulosti a díky originálním exponátům nahlédnout do životů lidí z různých epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Tisíce let staré exponáty zapůjčené ze světových muzeí vám odhalí pohřební rituály několika kontinentů. Celou výstavou vás provede zvukový průvodce – audioguide, který vám poskytne mnoho dalších zajímavých informací.

Akce vysvědčení na výstavě platí od posledního dne školy do konce výstavy, tedy do 22. července 2018. K návštěvě Mumie světa doporučujeme si vyhradit přibližně 2,5 hodiny. Více informací na www.mumiesveta.cz

Video z výstavy: https://www.youtube.com/watch?v=Lpqkpp20vLA

Nejzajímavější exponáty

Mezi stovkami exponátů lze doporučit několik nejzajímavějších. Například Baron Von Holz, německý šlechtic nalezený v utajené rodinné kryptě hradu ze 14. století. Zůstal obutý do svých nejlepších bot. Mumie z Vácu, mladá rodina z maďarského města Vác, která zemřela na tuberkulózu. Burnsova sbírka, série lékařsky vyrobených mumií používaných k výuce anatomie na počátku 19. století. Egyptský kněz Nes-Hor, u kterého byla zjištěna artritida a zlomená levá kyčel. Egyptské mumie zvířat včetně sokola, ryby, psa a mláděte krokodýla, které byly záměrně vytvořeny, aby doprovázely na věčnost členy královské rodiny. MUMAB, dokonalé napodobení původní egyptské mumifikace provedené lékaři na lidském těle poprvé po 2800 letech.

Pohled na mumifikaci na našem území

Zajímavým doplněním výstavy bude také expozice věnovaná mumiím pocházejícím z našeho území. Návštěvníci budou informováni o historii mumifikace, ale i aktivitách našich archeologů v Egyptě a dalších zemích. "Samozřejmě, že i na našem území se nacházejí mumie a zdaleka se nejedná jen o ty klasické mumie z Egypta. Máme připraveno mnoho zajímavých informací i o mumiích vzniklých přímo na území Česka," doplňuje Květa Havelková.

Výstava světových parametrů

Pořadatelé výstavy slibují návštěvníkům maximální komfort. Kromě vystavených exponátů každý obdrží zvukové zařízení "Audio-guide", ve kterém ke každému exponátu vyslechne doplňující výklad. Výstava bude pomyslnou cestou do minulosti, při které návštěvník odhalí příběhy lidí z mnoha koutů světa a civilizací. "Kromě široké veřejnosti na výstavu zveme také školní exkurze, pro které bude platit speciální snížené vstupné," doplňuje závěrem Květa Havelková.

Vstupenky na výstavu lze zakupovat v předprodeji v síti Ticketportal, ale také přímo na místě. Více informací na mumiesveta.cz

Foto: SVJ Goup