Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

NĚCO ZA NĚCO - Divadlo pod Palmovkou

17.1.2020, 19:00 – 1.4.2020, 21:00

Hvězda evropského divadla JAN KLATA, zrežíroval na Palmovce Shakespearovo NĚCO ZA NĚCO. Inscenace získala nominaci na Cenu Divadelních novin v oblasti činoherního divadla a režisér získal prestižní evropské divadelní ocenění Cenu divadelní reality (Premio Europa Realtà Teatrali).

Přijměte pozvání do Divadla pod Palmovkou na toto unikátní představení.

NĚCO ZA NĚCO - Divadlo pod Palmovkou
  • Adresa:
    Zenklova 566/34
    Praha 8 180 00

Kdo má moc, nemusí být v právu…

Shakespearovu poslední, třináctou komedii mohou diváci znát pod názvy Oko za okoPůjčka za oplátku nebo Veta za vetu. Čtyři sta let stará hra nastoluje zásadní témata lidské existence, morálky, kterou všichni kážou, ale nikdo se jí neřídí, a demonstruje, jak je snadné zneužít moc. Hlavní postavou hry je kníže Vincentio, vládce Vídně, ve které už čtrnáct let i přes přísné zákony bují smilstvo, prostituce a další neřesti. Vincentio určí na čas svým zástupcem šlechtice Angela a v převleku za mnicha pozoruje, jak se tomuto vyhlášenému strážci mravnosti a čistoty podaří nastolit pořádek. Angelo zklame a začne svoji moc zneužívat.

Hru Něco za něco bude režírovat vynikající polský režisér Jan Klata, který pracuje na prestižních německých scénách, režíroval také na příklad v Rakousku, ve Španělsku, v moskevském MCHATu, v Anglii nebo na Islandu. Diváci mohli vidět jeho inscenaci hry H. Ibsena Nepřítel lidu při příležitosti prvního ročníku festivalu Palm OffFestu v Divadle pod Palmovkou. 

Premiéra: 26. ledna 2018
Režie: Jan Klata