Koncert zvukové tvorby MUSICA NOVA

8.12.2017, 19:30 – 21:30

Zveme na koncert vítězů 26. ročníku mezinárodní soutěže zvukové tvorby MUSICA NOVA 8. 12. 2017 v divadle Alfred ve dvoře od 19,30 hod. Soutěže se letos účastnilo 83 skladatelů z 28 zemí.

Koncert zvukové tvorby MUSICA NOVA
  • Adresa:
    Františka Křížka 36
    Praha 7 170 00

Kromě přítomných zúčastněných oceněných autorů FREDA SZYMANSKÉHO z USA, mladé Japonky HIROMI WATANABE, JAMESE O´CALLAGHANA z Kanady v provedení MARTY KLOUČKOVÉ a SLAVOMÍRA HOŘÍNKY z Čech, uslyšíme také skladby dalších oceněných Gillese Gobeile, Roberta Normandeau. Jedinečnou zvláštností je, že součástí je také uvedení oceněných nejmladších amatérských autorů (od 13 let) přidružené soutěže pro nejmladší ČESKÉ UCHO.

Zvuková tvorba rozšiřuje hudební prostředky o zvuky přirozené, elektronicky zpracované i čistě elektronické. Využívá software pro tvorbu i prostorovou realizaci. Obohacuje možnosti nástrojové i vokální interpretace. Nejmladší ročníky ji znají především ze soundtracků a počítačových her. Umělecká zvuková tvorba pak je koncentrátem možností tohoto druhu hudby.

Projekt se koná s podporou Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hl. m. Prahy ve spolupráci s Institutem umění, Institutem moderní hudby, Akademií múzických umění a Českým rozhlasem.

Fotky autorů: Hiromi Watanabe, James O´Callaghan, Slavomír Hořínka, Fred Szymanski