Vítejte v pohádkovém světě! Festival mini v OD Kotva představí to nejoriginálnější z Česka i Slovenska

1.12.2017, 10:00 – 3.12.2017, 17:00

Dětský prodejní festival mini se bude v Praze konat již počtvrté. Jeho druhá předvánoční edice se tentokrát odehraje v centru města v 5. a 6. patře OD Kotva, do nichž bude samostatný vchod z pasáže Kotva, která se nachází vpravo vedle Kotvy a odkud výtahy vyvezou návštěvníky přímo na festival. Celý výstavní prostor i vstup do něj bude bezbariérový.

Cena vstupenky: 130, 190 Kč
Vítejte v pohádkovém světě! Festival mini v OD Kotva představí to nejoriginálnější z Česka i Slovenska
  • Adresa:
    Revoluční 1/655
    Praha 1 110 00

Devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou, překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu. „Vizuální styl prosincového festivalu mini evokuje magickou atmosféru vánoc, říká zakladatelka a ředitelka mini Tereza Bruthansová. „Vizuál zachycuje miniAlenku v říši zázraků, jak objevuje obří diamant. Je to spadlá hvězda? Vánoční ozdoba? Nebo snad velký moderní oříšek pro Popelku? Tajemný objekt symbolizuje festival mini a ukrývá všechny poklady a překvapení, které vás na něm letos čekají.“

Móda

Nové kolekce představí domácí značky Shark in the Park, street wearová LoowFAT KIDS nebo např. Elí Belí, BeBirdie a Beans. Na vizuálu mini jsou vidět šatičky od nové značky JULIE, jež bude mít na mini premiéru. Pražský concept store NilaKids nabídne nové kolekce eco-friendly značek Gray Label, Tinycottons, Mainio a Kidscase. Pražský obchod Fór Kids přiveze např. dánské značky Small Rags, Fixoni a EN.FANT. Premiéru na mini bude mít též česká značka Pabula Island, specializující se na tradiční punčocháče s moderními dezény. Vyhlášené značky ve stylu barefoot obuvi ukáže brněnský butik Neobuto. Na mini se též vrací slovenská firma Rak s výběrem bot a bačkůrek. Objevem jsou capáčky a další doplňky pletené z mongolské vlny a plstěné boty, které najdete na stánku značky Noos Baby.

Ze slovenských značek na mini své nové kolekce oblečení odprezentují Cila, KaiKai, Takitak a Moe s oblíbenými podkolenkami, legínami a koženými capáčky. Značku Mile zastoupí concept store Wildmini. Slovenský obchod BubbaChic předvede výběr korejských módních značek a nově i nevšedních gumáčků. Dvě velká překvapení nachystala na mi česká Omnifera, jejíž autorka Jana Kráčmarová představí vedle svých originálních šátků také nosící kabát, který vytvořila ve spolupráci s módní návrhářkou Josefínou

Bakošovou. Tím druhým pak bude premiéra její nové podznačky MOM, zaměřující se na 100% bavlněné šátky na nošení dětí pro minimalisty. Nelze opomenout ani doplňky - náramky a náhrdelníky české značky Le Petit Délice, kojící náhrdelníky od Mimijo a kabelky, kufříky a další doplňky od Lumpky.

Hračky, knížky, nábytek a doplňky

Český dětský nábytek představí Mimimo a Chytrá židle Sedees. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov a novými tvůrčími sadami a dále nafukovací hračky z Fatry. Pozornost upoutají zvířátka a figurky plstěné z vlny od Noemovy archy. Ručně šité látkové a papírové hračky si návštěvnící mohou vybrat od The Three Trees, Ballu a ilustrátorek Andrey Tachezy a Rozmar, jež tam budou nabízet i své knížky. Publikace najdete též na stáncích nakladatelství Meander, Dynastie, Svojtka a Host, studia Pop-Pap a dětského knihkupectví Pinwheels, které představí novou knihu Petra Horáčka Dlouhá cesta.

Pestrou nabídku hraček a doplňků nejen do dětských pokojů nabídne Arki se slovinskou značkou Ooh noo, dánská značka Done by Deer, Little Boss, MMMoje s novými autorskými ilustracemi a Hojdavak se svými úspěšnými houpacími vaky. Novinkou bude značka Friendly Paper se stavebnicemi a doplňky, za níž stojí designéři Jiří Pelcl a Jan Činčera. Jana Nachlingerová (Jou Jou) s blogerkou Rosa Mitnik rozvíjejí kolekci To je moje o pamětní kufříky, plakáty a povlečení. Nový fundus Eterle nabídne starožitný nábytek a doplňky pro dětské oslavy. Dále se na festivalu představí např. obchody Kidtown, Chytrá opička, Mimmo, Skibi, Wildmini a Kitchenette. MimiConcept připravil novinku – spací pytle. Bio dětskou a těhotenskou kosmetiku a drogerii přiveze Babystart a Obchuudek. Zatímco Bamboolik ukáže výběr kolekcí látkových plen, nová česká značka Kolorky odhalí stylové a zároveň šetrné plenky, a to včetně nových designů.

Doprovodný program v 6. patře

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, např. s designérem Michalem Strachem, s nímž si vyrobí auta z mýdla. S autorkou Noemovy archy si vytvoří tuleně z ovčího rouna. Užijí si cvičení jógy s Little Bubbles, cvičení s MIni heroes nebo zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes. Umělec Petr Nikl si připravil vystoupení na motivy své knihy Jinotaje opic. Ze své nejnovější knížky Dlouhá cesta bude dětem číst Petr Horáček. Doporučujeme si účast na programy rezervovat. K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky, zútulněná kolekcí To je moje. Přebalovací pulty vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart.

Občerstvení

Občerstvit se návštěvníci budou moci v jídelní části v 6. patře, např. u stánků Bistro 8, Umami, Lelí’s cupcakes a FlatWhite. V zóně s občerstvením nebude chybět hrací dětský koutek vybavený nábytkem a hračkami z obchodů Kartell, Konsepti, Chytrá opička a Kidtown.

Praktické info

VCHOD NA FESTIVAL JE Z PASÁŽE VPRAVO VEDLE OD KOTVA
spojení mhd: tram náměstí republiky (linky 8, 26, 6, 15), bus náměsí republiky (linka 207), metro B stanice náměstí republiky
mapa

Otevírací doba

pátek 10–18 hod.
sobota 10–18 hod.
neděle 10–17 hod.

Vstupné

vstupné na jeden den: 130 Kč

festival pass na všechny dny: 190 Kč
děti do 12 let: zdarma
možno platit pouze v hotovosti

Kočárky, kola, odrážedla

prostor festivalu je bezbariérový.

Občerstvení

možnost posezení a konzumace na místě. nabídka od vybraných restaurací, kaváren a značek: Bistro 8, Umami, Eska, Lelí’s cupcakes, White Flat Catering

Dětský koutek

hrací koutek pro děti, vybavený např. dřevěnými hračkami z obchodu Chytrá opička, stavebnicí Kapla z obchodu Kidtown a stavebnicí Perfo system ad.

Ostatní služby

přebalovací pulty (vybavené bio plenkami, vlhčenými ubrousky a kosmetikou od firmy babystart)
možnost ohřátí dětské stravy v jídelním koutku

klidová zóna pro maminky k nakojení miminka v 5. patře

dětské kadeřnictví funny sassy ( v 6. patře) nabízí své služby na festivalu se slevou 50%

foto: petr karšulín pro mini; JULIE © text: tereza bruthansová