Exkluzivní spojení tří div české hudby. Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu - SPOLU v Plzni

Pro velký zájem přidán další koncert. Původně plánované tři koncerty se tak rozšíří o čtvrtý koncert, a to 15. prosince 2017 v Plzni.        Exkluzivní spojení tří div české hudby: Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu.

Exkluzivní spojení tří div české hudby. Bittová, Dusilová a Načeva na jednom pódiu - SPOLU v Plzni
  • Adresa:
    Presslova 14
    Plzeň 301 00

Nápad spojit tři zpěvačky, které působí převážně solitérně, vznikl již v zimě 2016. K jeho realizaci však vzhledem k vytíženosti všech tří umělkyň dojde až letos v prosinci, kdy se projekt „Spolu“ představí v Praze, Brně a Ostravě.

„Jsem ráda, že jsme v mém nabitém programu nalezly čas na koncerty, a hlavně na společnou tvorbu, zkoušení a radost ze hry.“ říká Iva Bittová

Na pódiu zazní jak skladby přímo přearanžované pro tento projekt, tak známé skladby všech tří protagonistek. O prvních zkouškách Monika Načeva říká: „Přemýšlíme, že do projektu ještě přizveme jiné hudebníky, ale na první zkoušce to tak zajiskřilo, že jsme se rozhodly vystačit si samy. Alespoň prozatím..."

V současné době je „Spolu“ ve fázi zrodu, proto nelze dopředu definovat jasnou podobu koncertu.

„Máme představu plynoucí řeky, do které vstoupí tu jedna, tu dvě, tu tři divy, a poplují spolu nebo každá za sebe po hudební řece,“ shodují se Tomáš a Soňa Paletovi a Romek Hanzlík, kteří za projektem stojí dramaturgicky a produkčně.

A jaké pocity má z projektu „Spolu“ Lenka Dusilová?

„Na začátku jsem měla před oběma respekt, protože třeba Iva je proslulá svým improvizováním, kdežto já potřebují mít všechno tak nějak srovnané dopředu. Ale ukazuje se, že nacházíme společnou řeč.“

Bittová, Dusilová, Načeva

Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české scény, a Monika Načeva kráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno. Všechny tři vydávají velice ceněná alba.

Ačkoliv má každá z protagonistek jiné hudební kořeny, v projektu „Spolu“ hodlají nalézt společný hudební jazyk.

Informace

Bittová / Dusilová / Načeva: „Spolu“

  1. 12. 2017, Praha, Palác Akropolis, od 19:30 hodin
  2. 12. 2017, Brno, Radost, od 19:30 hodin
  3. 12. 2017, Ostrava, Evangelický Kristův kostel, od 19:30 hodin

www.bittova-dusilova-naceva.cz