Podzimní DEN ARCHITEKTURY seznámí se stavbami napříč staletími, tentokrát s důrazem na vztah lidí, měst a vody

30.9.2017 – 1.10.2017, 23:59

7. ročník DNE ARCHITEKTURY se koná o víkendu 30. 9. a 1.10. opět otevřou návštěvníkům  dveře a vrata jindy zavřených budov, jak těch starých, tajemných a pozapomenutých, tak i těch nejnovějších, plných nových technologií a tvořících nové dominanty měst.

Pořádající spolek KRUH kladoucí důraz na kvalitní současnou architekturu si jako inspiraci pro letošní sedmý ročník zvolil téma vody, lidí a města.

Z bohatého programu si mohou zájemci vybírat ve více než šesti desítkách měst a obcí. Kromě mimořádně zajímavých vhledů do historie a současnosti je čekají pohledy na město a vodu z řady často netypických úhlů a míst: Ze sedel bicyklů, lodních palub a říčních vln, oken autobusů, jindy nepřístupných cest i z ptačí perspektivy. Festival představí nejen stavby přímo spojené s vodou, ale i současnou architekturu, industriální stavby, historicky cenné objekty i sakrální stavby. 

 

Většina akcí v rámci dne architektury je přístupná zdarma, výjimkou jsou například unikátní Plavby parníkem za architekturou, vyhlídkové a tandemové lety ve Žďáru nad Sázavou či výlety autobusem na různých místech ČR.

 

Podrobnější informace naleznete v přiložené tiskové zprávě a kompletní program pro jednotlivá města na www.denarchitektury.cz.