Národní den železnice v Bohumíně nabídne zábavu pro celou rodinu i unikátní světelnou show

23.9.2017, 10:00 – 11:00

Nový Bohumín letos slaví 170. výročí od svého založení, za které vděčí železnici. A právě společně s ní chystá velkou podzimní oslavu. České dráhy přivezou zábavný program pro celou rodinu a unikátní světelnou přehlídku. Národní den železnice se uskuteční v sobotu 23. září.

Národní den železnice v Bohumíně nabídne zábavu pro celou rodinu i unikátní světelnou show
  • Adresa:
    Bohumín 735 81

„Národní den železnice v Bohumíně je zároveň pokračováním oslav 170. výročí příjezdu prvního parního vlaku do Bohumína,“ vysvětlil Miroslav Klich, obchodní ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah. Oslavy založení Nového Bohumína začaly už v květnu, kdy do města slavnostně dorazil parní vlak spolu s historickými postavami v dobových kostýmech. Město následně do ulic instalovalo čtyři atraktivní informační panely, které vypovídají o vzniku centra Bohumína.

Zářijový program slibuje celodenní porci zábavy a zážitků, které si nemůže nechat ujít žádný fanoušek železnice. Celá show bude rozdělena do tří sekcí nazvaných Svět zábavy, Svět historie a Svět změny. Organizátoři využijí nejen prostory nádraží a depa, ale počítají i s náměstím T. G. Masaryka. Očekávají účast až 30 tisíc lidí. Ti se mohou těšit na výstavu tří desítek českých i zahraničních lokomotiv, výjezdy parních vlaků do okolí města a skvělý hudební program. Pro rodiny s dětmi chystají železničáři závod drezín o zajímavé ceny, divadelní stan s železničními pohádkami, soutěžemi, atrakcemi, hrami a spoustou dalších aktivit. Kinematovlak zajistí projekci oblíbených pohádek pro děti po celý den.

„Bohumín se do regionálních oslav Dne železnice zapojuje už posedmé, takže s jeho spoluorganizací má zkušenosti. Letos jsme se navíc stali hlavním hostitelským městem Národního dne železnice a oslavy díky 170. výročí dráhy v Bohumíně budou mimořádné. Srdečně zveme nejen všechny naše obyvatele, ale i zájemce z širokého okolí. Připravíme pro ně kvalitní zázemí, aby jim během celého dne nic nechybělo,“ přislíbil místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Vstupné se na Národní den železnice neplatí. Pouze ten, kdo by chtěl vidět unikátní noční světelnou přehlídku v depu, si musí koupit vstupenky na webu Ticketportalu. Místo k sezení přijde na 250 korun, lístek na stání stojí 150 korun. Show nabídne třináct historických exponátů v na míru připraveném scénickém osvětlení, které zohlední kontext historických událostí. Doprovodí ji komentář s představením jednotlivých modelů. Podrobné informace o letošním Národním dni železnice v Bohumíně lze najít na webu www.denzeleznice.cz.