Malý princ - RockOpera

Neděle, 18.11.2018 15:00 | další termíny

S rockovou operou Malý princ RockOpera Praha pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury. Zpracování románu Antoine de Saint-Exupéryho je navíc její první rodinnou rockovou operou.

Malý princ - RockOpera
  • Adresa:
    Komunardů 306/1 306/1
    Praha 7 170 00
Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.
 
Malý princ je nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Proto je příběh vhodnou látkou pro děti i jejich rodiče.
 
V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Režie a stejně tak i titulní role byly svěřeny Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Právě díky této umělkyni, která již dlouhodobě s RockOperou Praha spolupracuje, získává repertoár divadla neotřelý a inovativní výraz, jenž akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. Andreeva bude mít pod režisérskou taktovkou zpěváka Kamila Střihavku, jenž ztvárňuje hned několik rolí. Režisérka nechce využít jen jeho pěvecký, ale také herecký potenciál.
 
Vzhledem k tomu, že se divák stává součástí představení, jedinečnost a neopakovatelnost divadelního zážitku tak vynikají mnohem víc. Protože je Malý princ určen i dětskému publiku, bude ho zohledňovat nejen formálně, ale také organizačně. Historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.
 
Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald   
Libreto: Pavla Forest  
Režie: Irina Andreeva   
Asistent režie: Vladimir Benderski
Grafika: Michaela Fišerová    
Kostýmy: Adriana Pítrová, Michaela Fišerová     
Ředitelka marketingu: Blanka Křemenová a další...
 
Obsazení

Malý Princ: Irina Andreeva a Marie Steigerwaldová

Letec: Kamil Střihavka
Had: Matěj Kohout a Kamil Střihavka
Král: Vladimir Benderski a Kamil Střihavka
Růže, Liška: Irena Kristeková a Daniela G. Langrová
Lampář, Businessman: Salvi Salvatore a Pavla Forest
Opilec, Domýšlivec: Lukáš Šimon a Petr Opava
 
dětský herecký soubor Krásný sarafán pod vedením Iriny Andreevy

a další…
 
Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit.
  
 
UPOZORNĚNÍ PRO EPILEPTIKY: V představení Malý Princ jsou použity silné stroboskopy. Prosíme tímto všechny, kteří mají nějaké zdravotní problémy ve spojitosti s blikavými světly, aby vzali toto varování na vědomí!

Termíny