DISASTROUS / SILK Fluegge - Divadlo Alfred ve dvoře

4.4.2018, 19:00 – 5.4.2018, 16:00

PREMIÉRA! Taneční představení tří dospělých performerů z Rakouska a tří dětských tanečníků z Česka pod vedením choreografky Silke Grabinger.

DISASTROUS / SILK Fluegge - Divadlo Alfred ve dvoře
  • Adresa:
    Františka Křížka 36
    Praha 7 170 00

Stále čekáme na velkou změnu, na dobu, kdy budeme moci přehodnotit a znovu definovat své postoje. Společenské bezvětří je odolným statem quo, který má tendenci reprodukovat stále to samé. Je to řízené prostředí – jako vakuum připravené k experimentům: klid před bouří. Jednou ale nastanou příhodné podmínky, a k pohromě, katastrofě, převratu či chaosu nakonec dojde. Tyto body zlomu na jedné straně pocházejí z určitého přerodu, na straně druhé samy podobné změny iniciují. Pohroma a její následky bývají přehlušeny výbušným procesem tvořící se budoucnosti.

Představení Disastrous se snaží odhalovat možné podoby budoucích narativů. Pohroma či katastrofa jsou startovním bodem bájné výpravy. Je to cesta ke svobodě – osvobozující moment, ke kterému se upínáme jako ke vzkříšení. Po jejím odeznění totiž přichází, pro jednotlivce i celou společnost, čas vytoužené obnovy, hledání nových řešení a nalézání nových pravidel.

Režie, koncept, choreografie: Silke Grabinger
Produkce, asistentka choreografie: Olga Swietlicka
Dramaturgická spolupráce: Angela Vadori
Světelný design: Jan Derschmidt
Kostýmy: Bianca Fladerer
Tanečníci a performeři: Michaela Hulvejová, Matej Kubuš, Jerca Rožnik Novak, Ester Táchová, Dorota Gůrová, Kirill Chandler Rumyantsev
Web: www.silk.at/fluegge
Premiéra: 8. 6. 2017, Alfred ve dvoře
Poděkování/Podpora: Linz Kultur, Land Oberösterreich a BKA, Motus, z. s.


SILK Fluegge je kolektiv umělců zabývající se současným tancem. Jejich práce zahrnuje představení v klasických divadlech, intervence do muzejních sbírek a veřejného prostoru, ale také uměleckou a kulturní mediaci. Zaměřují se na umělecké projekty z oblasti tzv. urban contemporary dance se zvláštním zřetelem k podpoře mládeže. Kolektiv SILK Fluegge obdržel v roce 2015 ocenění STELLA 15 za mimořádnou divadelně-produkční činnost zaměřenou na mládež a dále četná uznání za vzdělávání dětí a mladistvých v oblasti kultury.