Festival vojenské historie Helfštýn

20.5.2017, 10:00 – 21.5.2017, 18:00

Adorea šermíři Olomouc pořádá, ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a za finanční podpory Olomouckého kraje již osmý ročník Festivalu vojenské historie na hradě Helfštýně. Festival je tradičně zaměřen na vývoj vojenství v Čechách a na Moravě od českého pravěku po 30. léta 20. století.

Cena vstupenky: Vstupné je rozděleno do tří kategorií: dospělí: 160 Kč, zlevněné vstupné: 130 Kč, (studenti, držitelé průkazu ZP, ZTP, ZTP/P, příslušníci ozbrojených složek ČR - policie, městská policie, AČR a příslušníci Integrovaného Záchranného Systému), děti do  Kč
Festival vojenské historie Helfštýn
  • Adresa:
    Týn nad Bečvou 751 32

V průběhu dvou dnů se Vám, na dvou scénách, v podání špičkových spolků vojenské historie a profesionálních šermířských uskupení představí keltští válečníci, lučištnické jednotky 13-14. století, zbrojné houfy 14. století, Rytíři svatého Jana, mušketýři války třicetileté, Valašský sbor portášský, střelecké jednotky Prusko-rakouské války, Stráže obrany státu, kavalíři a duelanté z časů renesance a baroka, historická hudba, staré tance, sokolníci a pro nejmenší návštěvníky loutkové divadlo a tematické putování za hradním pokladem formou her. Na hradě vystoupí přes sto kostýmovaných účinkujících. Budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do života vojáků v poli i ve vojenském táboře, řemeslníků a prostých lidí.