Šansonová legenda Mireille Mathieu přidává v Praze druhý koncert

24.10.2017, 19:30 – 21:30

Jedna z největších šansonových legend historie světové hudby, Mireille Matheiu, přidává druhý pražský koncert. Oproti původně plánovanému jedinému vystoupení se v Praze představí také v termínu 24. října 2017. Koncert jedné z nejzásadnějších francouzských zpěvaček se uskuteční v Kongresovém centru Praha. První vystoupení je již téměř celé vyprodané.

Šansonová legenda Mireille Mathieu přidává v Praze druhý koncert
  • Adresa:
    5. května 1640/65
    Praha 4 140 00

Francouzský šanson táhne. Po roční odmlce se do Prahy vrací francouzská zpěvačka z Avignonu, Mireille Mathieu. Interpretka mnoha světových hitů a slavných písní vystoupí v Praze hned dvakrát, a to i přes to, že původně plánovala pouze jeden koncert. Zájem o vstupenky na koncert byl tak enormní, že organizátoři po dohodě se samotnou umělkyní přidávají druhé vystoupení.

"Zájem o vystoupení legendární Mirellei Mathieu byl obrovský. Zaznamenali jsme velký zájem nejen od českého publika ale i od fanoušků z okolních zemí. Proto jsme rádi, že i samotná zpěvačka projevila zájem, v Praze vystoupit dvakrát," konstatuje Lucie Nouzová, z pořádající agentury JVS GROUP.

Zpěvačka Mireille Mathieu vystoupí v Kongresovém centru Praha společně se svým orchestrem a zahraje největší hity své kariéry, které ji drží na vrcholu již několik dekád. Již minulý rok šansoniérka ohromila kompletně zaplněné Kongresové centrum skvělým pěveckým výkonem a nádhernou atmosférou celého koncertu. Vysokou kvalitu předvedl také doprovodný orchestr, což potvrdilo mnoho kladných recenzí koncertu.

"Francouzský šanson je u nás velmi oblíbený. Důkazem toho je, že se k nám madam Mathieu vrací a také to, že přidává druhý koncert, což se před rokem podařilo další legendě šansonu, Charlesi Aznavourovi. Mirelle Mathieu tak na něj navazuje," doplňuje Lucie Nouzová.

Charismatická francouzská šansoniérka Mireille Mathieu započala svoji hudební kariéru v sedmdesátých letech minulého století, a od té doby stihla nahrát více než 1200 skladeb, vydat více než 40 alb a vystupovat po celém světě. Mireille Mathieu je přímou nástupkyní ikonické Edith Piaf, a je často označována jako pokračovatelka jejího odkazu. Do paměti fanoušků se zapsala díky slavným skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem s ofinkou, která se stala ve své době módním hitem. Během své kariéry stihla Mathieu koncertovat na všech kontinentech světa a je také známá tím, že dokáže zpívat v mnoha světových jazycích. Spolupracovala například s hvězdami jako Charles Aznavour, Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones nebo Paul Anka. Obecně je stále považována za nejvýznamnější současnou šansonovou zpěvačku.