The Kooks překládají koncert v Malé sportovní hale v Praze

The Kooks s politováním oznamují přesunutí pražského koncertu v Malé sportovní hale 26. května 2017 na 11. listopad tohoto roku.

Cena vstupenky: 990 Kč
The Kooks překládají koncert v Malé sportovní hale v Praze
  • Adresa:
    Areál Výstaviště Holešovice
    Praha 7 170 00

“Velice nás to mrzí, ale z logistických důvodů jsme nuceni koncert The Kooks v Malé sportovní hale v Praze dne 26. 5. 2017 přeložit na 11. listopad tohoto roku. Všechny zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín, ”  vyjádřil se k novému termínu vydání management britské indie popové hvězdy.

 

Kapela zasílá fanouškům svou omluvu: „Omlouváme se, že musíme termín koncertu odložit. Moc se na vás těšíme v listopadu a děkujeme za vaši podporu, která je pro nás vším.“

 

The Kooks právě dnes vydávají nové album The Best...So Far. Jedenáct let od vydání první nahrávky Inside In/Inside Out přicházejí s výběrovou kompilací obohacenou  dvěma novými písněmi. Nejen ty zazní i během podzimního pražského koncertu.

 

The Kooks se dali dohromady v roce 2004 v jihoanglickém Brightonu a prakticky okamžitě o nich bylo slyšet. Pouhé tři měsíce po založení kapely je ve své stáji přivítali Virgin Records, u kterých vyšlo debutové album Inside In/Inside Out (2006). Právě touto deskou se kapela s pompou prosadila v mainstreamu: v Británii se deska potáhla hned pětinásobnou platinou, v Irsku dvojnásobnou, platinový status získala i v Austrálii. Toho samého roku stali nejlepší kapelou Velké Británie a Irska v MTV Europe Music Awards, následovala nominace v prestižních The Brit Awards. Druhé album Konk (2008) po vydání debutovalo na prvním místě britské hitparády a získalo nakonec zlatou desku, jeho následovník Junk of the Heart spatřil světlo světa o tři roky později a nejnovější album Listen vyšlo v roce 2014.

The Kooks jsou ovlivnění mixem Britské invaze, Mersey beatu a post-punku, škatulkováni jsou jako indie pop-rock, sami se označují jako popovou kapelu. Jejich záběr je však daleko širší. Během své kariéry se skupina postupně vypravila do mnoha různých žánrů, od přímočarých kytarových songů po výlety do reggae, ska, britpopu a nejnověji funku, soulu a hip-hopu. Ať už ale použijeme jakékoliv přirovnání a jakoukoliv škatulku, jedno je jisté: v Praze nás čekají zatraceně chytlavé písničky a strhující vystoupení jedné z nejlepších britských kapel současnosti, která aktuálně hraje ve složení Luke Pritchard, Hugh Harris, Peter Denton a Alexis Nuñez.

 

Předskokany pražského koncertu jsou Lake Malawi. I ti chystají na letošek pro své fanoušky příjemná překvapení. Energická čtveřice rozkročená mezi Českou republikou a Anglií, momentálně pracuje na vydání alba Surrounded By Light. Desku, kterou nadělí fanoušků v prosinci tohoto roku, předznamenal nedávno
i nový stejnojmenný singl a videoklip.

 

 

Vstupenky na pražský koncert je možné zakoupit v sítích Ticketpro a GoOut.

Koncert pořádá agentura Charm Music.

Oficiální Facebook událost koncertu: www.facebook.com/events/1902604716638429/

Oficiální weby kapel:    www.thekooks.com