Marc Camoletti - Holky z inzerátu - Branické divadlo

Pátek, 26.10.2018 19:30 | další termíny

Ve světě nesmírně úspěšná komedie plná vtipných situací a nečekaných záměn – to je hra Marca Camolettiho Na správné adrese, kterou v Branickém divadle uvádíme v nové úpravě pod názvem, který ji vystihuje snad nejlépe – Holky z inzerátu.

Cena vstupenky: 350 Kč
Marc Camoletti - Holky z inzerátu - Branické divadlo
  • Adresa:
    Branická 63/62
    Praha 4 147 00

Holky z inzerátu v Branickém divadle

Z Paříže, kde měla v roce 1966 premiéru, se přesouváme do současné Prahy. Odkvétající kabaretní hvězda Stella pronajímá v centru metropole luxusní byt – a tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Julie, malířka Žofie a PR manažerka Marie. Všechny se nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny si, bez vědomí ostatních, podají inzerát – a kam jinam, než na Facebook. Záhy začne kolotoč nečekaných záměn. V hlavní roli se představí Uršula Kluková, v roli manažerky Kristýna Podzimková a jako malířka Žofie Patricie Solaříková, hvězda seriálu Ulice, která se na divadelních prknech objeví vůbec poprvé. Chybět nebude ani ředitel Branického divadla Václav Čížkovský, nebo syn Pavla Trávníčka Pavel Dytrt. Premiéra je naplánovaná na 29. března 2017.

 

Marc Camoletti

Holky z inzerátu

Překlad Jaromír Janeček
Dramaturgie a úprava Monika Brabcová
Kostýmy Jan Tobola
Scéna Jan Tobola
Inspice, rekvizity Martin Janžura
Hudba Pavel J.Ryba
Režie Jan Nosek Novák

 

Osoby a obsazení

Žofie Patricie Solaříková
Marie Kristýna Podzimková, Karolína Hlaváčková
Julie Andrea Bulišová
Stella Uršula Kluková
Spartakus Vladimír Senič
Tomáš Ondřej Lechnýř
Zachariáš Václav Čížkovský
Jonáš Pavel Dytrt

 

Marc Camoletti (1923-2003) 

Francouzský dramatik, který se nejvíce proslavil svou klasickou fraškou Létající snoubenky. Narodil se ve švýcarské Ženevě v rodině italského původu. Jeho divadelní kariéra začala v roce 1958, kdy byly v Paříži uvedeny tři jeho hry souběžně. Hra Dobrá Anna dokonce dosáhla 1300 repríz. I další hry byly velmi úspěšné, některé dokonce i zfilmovány. Právě slavná Camolettiho hra Létající snoubenky byla v roce 1991 zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejhranější francouzský titul na světě. Camoletti byl vyznamenán řadou cen a přeložen do 55 světových jazyků.

Termíny