SPÍCÍ KRASAVICE - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

6.6.2018, 19:00 – 21:15

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy vyslechne v lednu 2017 prosby svých příznivců a diváků, a po dlouhých letech nastuduje balet s živým orchestrem.

SPÍCÍ KRASAVICE - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci
  • Adresa:
    Zhořelecká 5
    Liberec 460 01

Příběh dospívání - slavný balet s orchestrem.

Pro tuto slavnostní příležitost jsme vybrali pohádkový titul s hudbou P. I. Čajkovského Spící krasavice. Choreograf a režisér Daniel Záboj (pro DFXŠ připravil úspěšný titul Harald, hvězda se vrací!) upraví klasickou pohádku opět přímo na míru našemu souboru a zasadí ji do současnosti. Nechá se inspirovat jak původní verzí Charlese Perraulta z roku 1696, tak verzí bratří Grimmů z roku 1812, která ho přivádí k nové inovativní formě.

Záhadné narození Aurory, strach z neznáma, výchovné metody jejích rodičů a propletenec vztahů dospívání… Představíme vám příběh jakoby vystřižený z ranního deníku. A jak to tak v pohádkách bývá, mladou dívku, která se ocitne na hraně společnosti, může zachránit jen opravdová láska. I přes moderní pojetí, se mohou diváci těšit na magické momenty a třpytivý balet. Ve své podstatě jde o naše sny a přání, které končí tak kýženým „happyendem“.

Náročného hudebního partu se chopí orchestr DFXŠ pod vedením dirigenta Václava Zahradníka.