Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Můj romantický příběh - Divadlo pod Palmovkou

Úterý, 21.04.2020 19:00 | další termíny

Máte trable se seznámením?  Nejste jediní! Stejné problémy řeší naši herci v komedii Můj romantický příběh, která je příběhem o hledání lásky. Dva rozdílné pohledy - Jak to vidí on a jak to vidí ona.

Můj romantický příběh - Divadlo pod Palmovkou
  • Adresa:
    Zenklova 566/34
    Praha 8 180 00

Komedii Můj romantický příběh napsal mladý skotský autor D. C. Jackson částečně na motivy vlastních zážitků a svým námětem je v mnohém typická pro dnešní mladou generaci, která je často nazývána generací „singles“. Hra získala hlavní cenu na prestižním Fringe festivalu v Edinburghu a byla úspěšně uvedena v několika zemích světa. Vtipný, trefný a opravdu ničemu se nevyhýbající příběh jednatřicetiletého Toma a jeho o dva roky starší kolegyně ze zaměstnání Amy, kteří spolu po firemním večírku začnou trochu nečekaně chodit, je vyprávěný nejprve mužem a poté (s náležitě proměněnou optikou) také ženou. Oba pohledy na stejné události se od sebe pochopitelně liší, stejně tak, jako se od sebe odlišují přístupy mužů a žen k lásce a ke vztahům. Společným tématem jsou však v obou případech nedorozumění, citové zážitky z minulosti a neochota či neschopnost být sám sebou.

Můj romantický příběh je divadelní zpovědí jedné generace a nabízí nejen smích a dojetí, ale klade i otázky, na něž všechny generace hledaly, hledají a budou hledat odpovědi - Jak si najít holku, když si myslíte, že jste totální looser? Jak se máte cítit, když jste pohledná žena, je vám 33 a všechny vaše kamarádky jsou již dávno vdané? Jak dostat zástupce opačného pohlaví do postele – a pak v pravou chvíli zase z postele? Jaká metoda je nejlepší, když se chcete vyvléci z možných závazků? Jak proplout životem, aniž by se vás něco skutečně dotklo? A jde to vlastně?

Premiéra: 23. a 24. ledna 2014
Délka představení: 2:20 h.

Upozornění: představení je vhodné od 15 let!

 

Tvůrci

Překlad Škorpil Jakub
Režie Svoboda Tomáš, režisér
Scéna a kostýmy Forstová Anna
Dramaturgie STÝBLO Ladislav

Obsazení

Tom  - HUŠEK Jan
Amy - FIALOVÁ Vendula
Saša - WOJTYLOVÁ Ivana
CALVIN KENNEDY  - ALBRECHT Jakub
JESSIE, WATTO a další VALENTA Radek
ALISON, SESTŘIČKA a další - KUBÁTOVÁ Barbora

Termíny