Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Markovy vinné sklepy

25.7.2017 – 31.12.2019, 23:59

Firma Vinařství Marek navázala na staletou vinařskou tradici rodu Puchweinů, kteří pěstovali víno 400 let v oblasti nedaleko Znojma. Rodinné vinařství nalezneme na samém okraji obce Olbramovic.

Toto vinařství, založené PhDr. Jiřím Markem, se zabývá ojedinělou výrobou „ódických vín“. Cílem ódického kvasného procesu je zpomalení stárnutí vína, nižší spotřeba SO2 a odstranění negativních pocitů při konzumaci vína, jako je bolení hlavy a pálení žáhy u citlivějších osob.  

Historické vinné sklepy představují unikátní sklepní komplex na Jižní Moravě, který byl ručně vyhlouben v měkkých pískovcových sedimentech během mnoha generací a který nyní dosahuje délky téměř půl kilometru. V prostorách vinných sklepů neuvidíte nerezové kvasné tanky či jinou moderní technologii současného vinařství, ale pouze kameninové nádoby a dřevěné sudy, v nichž se víno v dávné minulosti vyrábělo a dodnes v některých částech Evropy a jihozápadní Asie dosud zraje.

Více na: http://vinotour.cz/cs/