Božena Šimková, Vadim Petrov: Krkonošské pohádky - Divadlo Bez zábradlí

Sobota, 14.03.2020 11:00 | další termíny

Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy nedělá dobrotu.

Božena Šimková, Vadim Petrov: Krkonošské pohádky - Divadlo Bez zábradlí
  • Adresa:
    Ve Smečkách 26
    Praha 1 11000

Krkonošské pohádky byly a stále jsou nejoblíbenějším večerníčkem. Je vidět, že děti jakékoliv generace milují prostý pohádkový příběh, kde spravedlivý Krakonoš vždy nachytá nadutého a vychytralého pána z Trautenberka. Kuba, Anče a Hajný jsou hrdinové, kterým děti vždy drží palce. A všichni se pak radují, že nadpřirozená síla, kterou představuje pán hor Krakonoš, se postaví na stranu těch, kterým je ubližováno.
 
Autorka Krkonošských pohádek paní Božena Šimková teprve nedávno dala souhlas k divadelnímu nastudování a sama se podílela na vzniku divadelního scénáře. Na premiéře v libereckém divadle byla hotovým tvarem představení doslova nadšená.
I odborná kritika se o představení vyjádřila velmi pozitivně. PhDr. Radmila Hrdinová v deníku Právo předpověděla, že inscenace bude „diváckou trefou do černého“. Její slova se bez výhrad vyplnila, pohádka se v libereckém Divadle F.X. Šaldy i pražském Divadle pohádek hraje již několik let před stále vyprodaným hledištěm.
 
Krkonošské pohádky uvádíme nyní v nové verzi s původní hudbou proslulého hudebního skladatele pana profesora Vadima Petrova.
 
Malebná scéna, oduševnělá hudba, chytrý a vtipný text, vynikající herecké výkony… Tato konstelace je zárukou spokojenosti diváků. 

Režie: Vít Prýmek 
Hrají: Libor Jeník, Petr Pěknic, Marek Pospíchal, Michal Maléř, Barbora Mottlová, Přemysl Houška, Štěpánka Prýmková

Termíny