Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Výlet za sochami - Pohyblivá socha Franze Kafky vytvořena světově proslulým umělcem Davidem Černým

1.1.2019 – 31.12.2019, 23:59

Pohyblivá socha F. Kafky byla vytvořena světově proslulým umělcem Davidem Černým v roce 2014. Umístěna je na Piazze Quadrio na Praze 1.

 Předlohou pro měnící se tvář se stala osoba významného spisovatele Franze Kafky, jehož celý život byl spjat s Prahou. Více než deset a půl metru vysoká plastika s podstavcem o průměru šesti metrů váží třicet devět tun. Mechanická hlava je složená ze čtyřiceti dvou pohyblivých plátů, které otáčí důmyslný mechanismus, skrytý uvnitř sochy. Naprogramovaná choreografie pohybu tváře je dlouhá čtyřicet minut a po uplynutí této doby se opět opakuje. Mechanismus sochy čítá 252 větších konstrukčních segmentů, součástí elektrické výstroje je téměř jeden kilometr kabelů, 1500 m2 nerezového plechu zrcadlového lesku drží pohromadě více než 16 300 kusů spojovacího materiálu. Výsledný pohyb tváře zajišťuje 42 synchronních motorů, které jsou ovládány řídicím systémem obsahujícím patnáct programů.

Socha F. Kafky
Autor: David Černý
Místo: Piazza Quadrio, Praha 1
Výška s podstavcem: 10,6 m
Průměr: 6,06 m
Hmotnost: 39 t
Délka choreografie: 40 minut