Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Výlety za pražskou architekturou - Müllerova vila

17.12.2015, 10:00 – 31.12.2016, 16:00

Müllerova vila je otevřena veřejnosti v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Začátky prohlídek vždy v 10, 12, 14, 16 hod.  Návštěva je možná pouze po předchozí rezervaci.

Stálá expozice Müllerovy vily představuje luxusní obydlí připomínající prvorepublikový životní styl rodiny, která právem patřila do pražské vyšší společnosti. Interiéry, které ze značné části navrhl sám Adolf Loos, překvapí svou důmyslností jak v ohledech využití prostoru, tak volbou materiálů a rozmanité barevnosti. Veškeré zařízení vyniká svým kvalitním provedením. Adolf Loos vždy spolupracoval jen s těmi nejlepšími výrobci, na něž kladl vysoké nároky. Spojení přepychu s jednoduchostí a funkčností potvrzuje Müllerovu vilu v roli jedinečného díla moderní architektury a designu.

Prohlídka Müllerovy vily

Müllerova vila je otevřena veřejnosti v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Prohlídka objektu je možná pouze po předchozí rezervaci, vždy s lektorským výkladem v českém a anglickém jazyce. Vzhledem k velkému zájmu o prohlídku Müllerovy vily doporučujeme všem návštěvníkům rezervaci prohlídky minimálně 3 týdny předem. V případě zájmu o prohlídku Müllerovy i Rothmayerovy vily využijte cenově zvýhodněnou společnou vstupenku do obou objektů.

V jedné prohlídkové skupině je z kapacitních a bezpečnostních důvodů max. 7 osob.
Skupinové rezervace nad 7 osob budou řešeny individuálně, stejně jako prohlídky v jiných jazycích, než je čeština a angličtina. V průběhu jednoho dne může Müllerovu vilu navštívit max. 40 osob.


Upozornění pro návštěvníky

>  na prohlídku je třeba přijít nejpozději 5 minut před jejím začátkem
>  v objektu není dovoleno fotografovat ani pořizovat jiné audiovizuální záznamy
>  před prohlídkou vily je nutné odložit tašky i kabelky v uzamykatelné šatně
>  do objektu není povolen vstup psů
>  objekt nemá bezbariérový přístup
>  vzhledem k prostorovému uspořádání interiéru, velkému množství schodů a zákazu sedání na nábytek upozorňujeme
    návštěvníky na fyzickou náročnost prohlídky.

Rezervace prohlídky

Na prohlídku vily se rezervujte pomocí rezervačního formuláře nebo případně telefonicky v kanceláři vily (út, čt, so, ne) na tel. čísle: + 420 224 312 012.

Vaše rezervace je platná až po zpětném potvrzení z Müllerovy vily. Toto potvrzení odesílá pokladna vily na zadaný kontaktní e-mail pouze v návštěvních dnech (út, čt, so, ne).

Možnost zakoupení zvýhodněné společné vstupenky do Müllerovy a Rothmayerovy vily.