5. ročník Festivalu íránských filmů v Praze

13.1.2016 – 17.1.2016, 23:59

5. ročník Festivalu íránských filmů proběhne od 13. do 17. ledna tradičně v pražských kinech Světozor a Bio Oko, nově zavítá také do kina Lucerna. Od 19. do 20. ledna se potom festival už podruhé přemístí do brněnského kina Scala.

5. ročník Festivalu íránských filmů v Praze
  • Adresa:
    Vodičkova 41
    Praha 1 110 00

“Z festivalu, který vznikl před 5 lety jako prezentace toho nejvýraznějšího z íránské kinematografie, vzniká postupně multižánrová přehlídka, která letos nabídne také doprovodný program, který nebude spjatý pouze s filmem. Nyní bude šance se zúčastnit  i dalších akcí spojených s íránskou kulturu. Půjde tedy o odlišnou, moderní a svěží prezentaci celkové íránské artové scény,” poznamenal umělecký ředitel Festivalu íránských filmů Kaveh Dane-shmand.

I letos bude mít Festival íránských filmů čtyři sekce: Soutěž celovečerních hraných filmů, Dokumentární soutěž, Krátké filmy a Mimo soutěž.

O prestižní Ceně poroty rozhodne čtveřice respektovaných mezinárodních osob-ností z různých uměleckých prostředí. V soutěži bude udělena také Cena divá-ků. Podruhé se bude konat i Industry program, který slouží jako prostředí pro setkávání a navazování spolupráce mezi českými a íránskými filmaři.

Po krátké přestávce se vrátí Večer afghánského filmu, v rámci kterého budou promítnuty dva nejvýraznější filmy z tohoto kontroverzního státu.

Kompletní program festivalu bude zveřejněn začátkem prosince a těšit se mů-žete na to nejlepší ze současného íránského artového filmu.
Všechny filmy budou uvedeny s českými a anglickými titulky.